Avrupa Filistinlileri Konferansı Berlin'de başladı

Avrupa Filistinlileri Konferansı Berlin'de başladı

BM Yakın Doğudaki Filistinli Mültecilere Yardım ve Bayındırlık Ajansı UNRWA'nın siyasi, hukuki ve insani boyutlarının ele alındığı Avrupa Filistinlileri ve UNRWA'nın Dünü, Bugünü ve Geleceği Konferansı Almanya'nın başkenti Berlin'de başladı.

Konferansa ve çalışmalarına Filistinli siyasetçilerin, araştırmacıların ve hukukçuların yanı sıra Avrupa'nın genelinde Filistin davasına destek verenler ve Filistinlilerin misafirleri katılıyor. Konferansın aynı zamanda UNRWA'nın yetmişinci yılına tekabül ettiği dile getirildi.

Konferansı Avrupa Filistinlileri Kongresi Kurumu, Filistin Dönüş Merkezi, Berlin'deki Arap ve Filistinli Kurumlar Komitesi ve Almanya Filistinliler Topluluğu düzenliyor.

Filistin Parlamentosu Başkan Yardımcısı Hasan Harişe konferansın açılışında yaptığı konuşmada UNRWA'nın Filistinlilerin yeniden yurtlarına dönmesine kadar onlara hizmet etmek üzere kurulduğuna dikkat çekerek UNRWA'nın asıl amacının Filistinlilerin yurtlarına dönüşlerinin sağlanması olduğunu dile getirdi.

Harişe, konuşmasında ABD'nin UNRWA üzerinden Filistinli mülteciler davasını tamamen tasfiye etmeyi amaçladığını vurguladı. ABD'nin UNRWA'ya yaptığı tüm yardımları kesmesinin de bu ajansı, Filistinli mülteciler davasını ve dönüş hakkını bitirmeyi amaçladığını dile getirdi.

Arap-işgalci siyonist normalleşmesinin de Filistin davasını bitirme amacına yönelik olduğunu dile getiren Harişe, işgal yönetimiyle ilişkileri normalleştirmenin bütün şekillerini reddedilmesi gerektiğini söyledi.

Harişe, Filistin ulusal birliğinin yeniden gerçekleşmesi, UNRWA'nın varlığının devam etmesi ve FKÖ'nün yeniden yapılandırılması için ciddi bir çalışma yapılması çağrısında bulundu. (İLKHA

YAZARLAR

Prof.Dr.Abdullah KAHRAMAN

Covid-19 Aşısı Üzerinden Medeniyet ve Uygarlık Farkı Devamı...

Dr. Metanet OĞUZ

İNSAN, ÖZ DEĞERLERİNİ NASIL BELİRLEMELİ? Devamı...

Tuğba GÜNEY

KAYGI VE TEVEKKÜL Devamı...

Ali İmran BOSTANCIOĞLU

Beşeri Sermayeden Etkin İstifadeye Dair Devamı...

Mustafa KASADAR

Ar damarı çatlayanların alçaldıkça alçalmaları Devamı...

Dr. Muhammad SAFAR د. محمد صفر

(3) خواطر رمضانية قرآنية Devamı...

حسين الموسى

وجاء رمضان Devamı...

Şahmettin BALAHORLU

SURİYE / DİYAR-I ŞAM Devamı...

Bayram KARA

AMERİKA YAZILARI-3 MASKE-DİN-BİLİM Devamı...

Beytullah DEMİRCİOĞLU

Haydut Devlet İfadesi Devamı...

İdris ŞEKERCİ

TOPLU SÖZLEŞME MASASINA ÖMER’İN GÖLGESİ DÜŞER Mİ? Devamı...

Av. Mustafa KARAKAŞ

Anayasa Değişikliği, Yargı Tarafsızlığı Devamı...

Arslan ATEŞ

Bir Ahlâk Abidesi: Enver Baytan Hoca Devamı...

شهم الدين التركي

اليوم العالم الاسلامي يقف علي حافة الهاوية Devamı...

Dr.Hasan Fehmi ÇİÇEK

BİR BAYRAM SABAHI Devamı...

FOTO GALERİ

Time Alem © 2015 Yasal uyarı : Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.