“Yok mu Bir Kurtarıcı”

12-11-2017

2370 görüntülenme

“Yok mu Bir Kurtarıcı”

 

 

 

Hasan Fehmi ÇİÇEK

 

 

 

Yok mu Bir Kurtarıcı?

Ey bütün kâinatı yönetip idare eden Yüce Sultan
Ey ana rahminde hepimize dilediği gibi şekil ve suret veren büyük sanatkâr
Ey diriden ölüyü, ölüden diriyi çıkaran Kudret-i Mutlak
Ey kainatı yaratmadan önce bir levhaya “Sebekat Rahmeti Gadabi (Rahmetim, Gadabımı geçti) yazan Rahimü Rahman

Biz, bu güne kadar bilerek veya bilmeyerek yaptığımız büyük-küçük bütün günahlardan pişman olduk, senden özür diliyoruz, bizleri affet Ya Rabbi!.. Bize merhamet et ya Rabbi… Dünya ve ahiretin sıkıntılarından bize afiyet ver ya Rabbi… Helalinden maddi ve manevi temiz rızıklar ikram et ya Rabbi…

Ey beşeriyetin kalplerini dilediği tarafa çeviren Rabbimiz. Bu gönül, paraya, makama, şöhrete, dünya zevklerine, harama ve daha bir çok nesnelere meylediyor. Bizim kalbimizi, sana itaat etmeye çevir ya Rabbi!.. Kalbimizi, Senin dinin, şeriatın ve peygamberinin sünneti üzerine sabit eyle ya Rabbi

Ey Rabbimiz! Dayanamayacağımız belalardan sana sığınıyoruz, haram ve suç işleyerek aşağıların aşağısına düşmekten sana sığınıyoruz, hakkımızda vereceğin kötü bir karardan sana sığınıyoruz, düşmanlarımızı sevindirecek bir felakete uğramaktan sana sığınıyoruz, bizleri muhafaza eyle ya Rabbi..

Ey Rabbimiz
اللَّهُمَّ أَصْلحْ لي دِيني الَّذي هُوَ عِصمَةُ أَمْرِي، وَأَصْلحْ لي دُنْيَايَ التي فِيهَا مَعَاشِي، وَأَصْلحْ لي آخِرَتي الَّتي فِيهَا مَعَادِي، وَاجْعَلِ الحَيَاةَ زِيادَةً لي في كُلِّ خَيْر، وَاجْعَلِ المَوْتَ رَاحَةً لي مِنْ كُلِّ شَرٍّ.
Bizi bütün felaketlerden kurtarıp bizim bütün ödülleri kazanmamızı sağlayan dini hayatımızı düzgün eyle ya Rabbi. Bizi dinde musibete uğratma ya Rabbi. Maişetimizin içinde olduğu dünya hayatımızı (dünyalık işlerimizi) de ıslah edip düzelt ya Rabbi. İçinde ebedi yaşayacağımız ahiret hayatımızı da ıslah eyle ya Rabbi! Dünya hayatımızı, Hayr’ın bütün çeşitlerini ziyadesiyle yaptığımız bir hayata çevir ya Rabbi. Ölümümüzü, bütün şerlerden (bütün dertlerden, sıkıntılardan) kurtulduğumuz bir rahatlık yap ya Rabbi!

Ey Rabbimiz! Acziyetten sana sığınıyoruz, Tembellikten sana sığınıyoruz, korkaklıktan sana sığınıyoruz, ihtiyarlayıp bunamaktan sana sığınıyoruz, cimrilikten sana sığınıyoruz, kabir azabından sana sığınıyoruz, hayatın ve ölümün fitnelerinden sana sığınıyoruz, borç altında ezilmekten sana sığınıyoruz, kötü yöneticilerin şerrinden sana sığınıyoruz, bizleri muhafaza eyle ya Rabbi..

Ey Rabbimiz! Biz işlediğimiz günahlarla (yaptığımız hatalarla) kendi kendimize çok zulmettik. Günahları, senden başka affeden, hiç kimse yok. O halde, bizim günahlarımızı, senin katından gelen bir mağfiret ile, bağışlayıp affeyle ya Rabbi!.. Muhakkak ki Sen, bağışlaması çok geniş, merhameti çok bol olansın…

Ey Rabbimiz! Senin hazinelerin bitmez tükenmez. Biz ne kadar çok istersek isteyelim, senin katında bizim istediklerimizden çok daha fazlası var. Biz senden takva istiyoruz, hidayet istiyoruz, bol rızık istiyoruz, faydalı ilim istiyoruz, ifrat ve tefritten uzak mutedil bir hayat istiyoruz, sağlık, sıhhat, afiyet ve emniyet istiyoruz. Biz sabahlara kadar namaz kılsak, akşamlara kadar oruç tutsak, yine de Senin cennetinde bir metrekarelik bir yer hakkedemeyiz. Hak ettiğimizden değil, lütfu kereminle, biz Senden Firdevs cennetini istiyoruz, ikram eyle ya Rabbi!

Ya Rabbi, İslam ülkelerinin yöneticilerine hidayet ver, şuur ver, yerel ve uluslararası alanlarda bütün Müslümanların maslahatı için çalışma bilinci ver, İçlerinde sana ve Müslüman halka güvenmeyip te sırtını Amerika veya Rusya’ya dayayanlar varsa, onları en kısa zamanda aşağı indir ya Rabbi. Yerlerine başta Müslümanlar olmak üzere bütün dünya insanlarına barış, adalet ve refah getirmek için çalışacak salih kullarını getir ya Rabbi

Ya Rabbi! Daha 100-150 sene önce, bizim için Erzurum’dan, Sivas’tan, Konya’dan farklı olmayan Irak, Suriye, Filistin, Yemen ve diğer topraklarımızda, batılıların fitne ve fesadıyla hep Müslüman kanı akıyor. Küçük bebeklerin, masum insanların, güçsüz kadınların üzerine bomba yağdırıyorlar. Biz oralardan çekildikten sonra oralar hep kan gölüne döndü.
Ya Rabbi! 1000 sene İslam dünyasını haçlı ordularına karşı muhafaza edip korumak için canını veren milyonlarca şehidimizin hürmetine, bize Ortadoğu ve bütün İslam dünyasındaki kan ve göz yaşını durduracak bir kuvvet ver.

Miammar’da, Kerkük’te, Filistin’de, Halep, Şam ve diğer İslam beldelerinde ellerini Sema’ya açıp “Yok mu bir kurtarıcı” diye yalvararak ağlayan annelerin yardımına, mehter marşıyla koşarak orta doğudaki bütün zulümlere son vermeyi bizlere nasip eyle ya Rabbi! 
Bütün dünyaya insanlık, adalet ve medeniyet öğretecek nesiller yetiştirmeyi, bu kutsal davada çalışarak senin yolunda ölmeyi, son nefesimizde “Eşhedü …..” diyerek bu dünyadan göçüp gitmeyi bizlere nasip eyle Ya Rabbi.. Amin, amin, amin

YAZARLAR

“Yok mu Bir Kurtarıcı”

Beytullah DEMİRCİOĞLU

Haydut Devlet İfadesi Devamı...

“Yok mu Bir Kurtarıcı”

Arslan ATEŞ

ETE KEMİĞE HAPSOLMAK Devamı...

“Yok mu Bir Kurtarıcı”

Dr. Muhammad SAFAR د. محمد صفر

(3) خواطر رمضانية قرآنية Devamı...

“Yok mu Bir Kurtarıcı”

Prof.Dr.Abdullah KAHRAMAN

Covid-19 Aşısı Üzerinden Medeniyet ve Uygarlık Farkı Devamı...

“Yok mu Bir Kurtarıcı”

Mustafa KASADAR

Ar damarı çatlayanların alçaldıkça alçalmaları Devamı...

“Yok mu Bir Kurtarıcı”

Dr. Metanet OĞUZ

İNSAN, ÖZ DEĞERLERİNİ NASIL BELİRLEMELİ? Devamı...

“Yok mu Bir Kurtarıcı”

Av. Mustafa KARAKAŞ

Anayasa Değişikliği, Yargı Tarafsızlığı Devamı...

“Yok mu Bir Kurtarıcı”

شهم الدين بلاحورلو

اليوم العالم الاسلامي يقف علي حافة الهاوية Devamı...

“Yok mu Bir Kurtarıcı”

İdris ŞEKERCİ

28 ŞUBAT'IN SAHTE MAĞDURLARINI DA SAHTE KAHRAMANLARINI DA TANIYORUZ Devamı...

“Yok mu Bir Kurtarıcı”

Bayram KARA

AMERİKA YAZILARI-3 MASKE-DİN-BİLİM Devamı...

“Yok mu Bir Kurtarıcı”

حسين الموسى

وجاء رمضان Devamı...

“Yok mu Bir Kurtarıcı”

Dr.Ali İmran BOSTANCIOĞLU

Beşeri Sermayeden Etkin İstifadeye Dair Devamı...

“Yok mu Bir Kurtarıcı”

Tuğba GÜNEY

KAYGI VE TEVEKKÜL Devamı...

FOTO GALERİ

Time Alem © 2015 Yasal uyarı : Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.