SEN “İNSAN”SIN

30-04-2020

2188 görüntülenme

SEN “İNSAN”SIN

 

 

Hasan Fehmi ÇİÇEK

 

SEN “İNSAN”SIN

Bir okuyucum Melbourne’de yayınlanan SBS radyosunun Cumartesi Türkçe haberlerinde “eşcinsellerin Sydney’de yürüdüğünü, gelinlik giyen erkek(?)lerin gösteri yaptığını, (üzerine basa basa) travestilerin Türk bayrağını gururla temsil ettiğini(!?), Müslümanlardan da eşcinsellerin olduğunu vs,” söyledi. Benden bu konuda toplumu aydınlatmamı istedi.

Ben ilk önce böyle bir habere inanmadım. “Sorumluluk sahibi bir Türk radyosu Türk bayrağına ve Müslümanlara hakaret içeren bir yayın yapmaz” dedim. Okuyucum haberi getirip önüme koyunca bu makaleyi kaleme aldım.

Eşcinsellik aslında bir insanlık problemidir. Kadın, “kadınlığı” ile güzeldir. Erkek de “erkekliği” ile. “Kadınlığı”nı kaybetmiş bir kadını biz ne yapalım? “Erkekliği”ni kaybetmiş bir erkeği de kadınlar ne yapsın!

Erkek erkekliğini, kadın da kadınlığını kaybettiği zaman hayat cehenneme dönüşür. Dolayısıyla eşcinselliği yaymaya çalışanlar, insanın temiz fıtratını bozup toplumda bir kaos çıkarmanın -bilerek veya bilmeyerek- alt yapısını hazırlıyorlar.
Hıristiyanlığa göre eşcinsellik “iğrenç” bir iştir (Bkz.İncil:Lev.18:22). “Eğer bir erkek – bir kadınla yattığı gibi- bir erkekle yatarsa her ikisi de tiksindirici bir iş yapmıştır (Lev. 20:13).

Ahlak ve aile bozulursa toplumda anarşi, terör, kaba kuvvet, çatışma, seviyesizlik ve rezillik başlar. Adam öldürme, hırsızlık, soygun vb. gibi adi suçlar artar.
Erkek köpek ile erkek köpeği, erkek kedi ile erkek kediyi birleştirmeye çalışın asla kabul etmez! Biraz daha zorlarsanız sizin yüzünüzü tırmalar! Kedi-köpeğin kabul etmediği bir işi, insan nasıl yapar? Çok daha vahimi, hayvanların bile kabul etmediği bir işi radyo köşelerinde nasıl yayınlar?

Değil böyle bir işi radyoda yayınlamak, insanın böyle bir işi düşünmesi, aklının ucundan geçirmesi bile tüylerini diken, diken eder! Yüzünü kızartır! Böyle tiksindirici bir işi radyoda ballandırarak yayınlayanlarda, bayrak gibi bir milletin kutsal değerini böyle çirkin bir işe alet edenlerde hiç utanma, arınma yok mu?
Tarihte dünyaya medeniyet saçmış bu necip milleti, hayvanların bile kabul etmediği bir çirkinliği yapan bir millet olarak tanıtmak, bayrağı bu işe alet etmek, bu millete ve bayrağa yapılan büyük bir saygısızlıktır!

O bayrak, Çanakkale’de, kurtuluş savaşında can veren binlerce şehidin kanıyla al renge (kırmızıya) boyanmıştır! O bayrak, kurtuluş savaşında Yunan ordusu Sakarya nehrinin doğusuna geçip top sesleri Ankara’dan duyulacak hale gelince, Mehmed Akif’imize:
Korkma! Sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak,
Sönmeden yurdumun üstünde tüten en son ocak. dedirtmiştir. 

O bayrak, kutsal bir davanın, yüce bir medeniyetin, destani bir kahramanlığın sembolüdür. Rezilliğin, çirkinliğin, hayvanların bile kabul etmediği bir işi yapanların değil... O bayrağı eşcinsellerin seviyesine indirgeyip radyodan yayınlayanlar –yaptıkları hatayı anlayıp o bayraktan ve bütün Türk milletinden özür dilemezlerse – o bayrak uğruna can veren kaç tane şehit var ise, o şehitlerin hepsinin lanet ve gazabına uğrarlar. Umarım elçilik bu konuyu ele alıp soruşturma başlatır.

Bir tarihi uyarı daha yapıyorum: Eşcinsellik öyle çirkin bir iştir ki, dünya tarihinde ilk defa böyle çirkin bir işi başlatan ve Lut aleyhisselam’ın uyarılarını umursamayan Sodom halkı gökten yağan ateşten taşlarla helak oldu...

İbret olsun diye onların kalıntıları hala duruyor. Lut Gölü’nün çevresini gidin görün.

Eğer Sydney’de büyük bir deprem, büyük bir tisunami olursa, büyük bir fırtına koparsa veya büyük bir salgın hastalık çıkarsa, bunun sebebi eşcinseller, eşcinselliği yayanlar, eşcinselliğe sessiz kalanlardır. 

 

Kainattaki hiç bir olay boş yere ve sebepsiz değildir.

 

Yüzünüzde çıkan bir sivilce, ayağınıza batan bir diken, rüyada gördüğünüz bir kâbus bile bir sebebe binâendir. Asla kuru bir “tesadüf” değildir. Hepsinin bir sebebi vardır. İnsanın davranışları, niyetleri ve sözleri kainatta etkin bir rol oynamaktadır.
Meşru sınırlar içerisinde eşcinsellik ile mücadele edilmelidir.

 

 

Eşcinselliğin psikolojik ve sosyolojik zararları bu işi yapan insanlara anlatılmalıdır. İkna yöntemiyle onları bu işten vazgeçirmeye çalışılmalıdır. Tedavi etmek için özel hastaneler kurulmalı, özel eğitim verilmelidir.

 

 

Ben öyle inanıyorum ki, eşcinselliğin vücutta çıkardığı problemler, psikolojik ve toplumsal zararları, insanın maneviyatını tahrip etmesi vs, güzel bir dille anlatılıp izah edilirse, eşcinsellerin bir çoğu bu işten vazgeçecektir.

 

Elbette ki bütün bunları aklı başında insanlar yapacaktır. “Bana ne?” deyip umursamayan kimseler ise, böyle bir hastalığın maddi (deprem, sel, hastalık vs.) ve manevi (duyguların körelmesi, anlayışının bozulması vs.) cezası altında ezilirler.

 


Çok ilginçtir ki, helak olan Sodom halkını Kurtubi Tefsiri iki kısma ayırır:
1- Bu çirkinliği fiilen yapan insanlar
2- Eşcinselliği fiilen yapmayan, ama eşcinselliğe göz yumup sessiz kalan insanlar.

 


Çirkinliği yapmak iğrençtir. Çirkinliği yaymak ise çok daha iğrençtir. Eşcinsellik ile meşru sınırlar içerisinde mücadele edip tedavi etmeye çalışacakları yerde, radyodan yaymaya çalışanlara söyleyecek bir söz bulamıyorum. Ama eşcinsellere bir çift sözüm var:

 


SEN “İNSAN”SIN EY ADEM OĞLU...

YAZARLAR

SEN “İNSAN”SIN

Prof.Dr.Abdullah KAHRAMAN

Covid-19 Aşısı Üzerinden Medeniyet ve Uygarlık Farkı Devamı...

SEN “İNSAN”SIN

شهم الدين بلاحورلو

اليوم العالم الاسلامي يقف علي حافة الهاوية Devamı...

SEN “İNSAN”SIN

İdris ŞEKERCİ

28 ŞUBAT'IN SAHTE MAĞDURLARINI DA SAHTE KAHRAMANLARINI DA TANIYORUZ Devamı...

SEN “İNSAN”SIN

Beytullah DEMİRCİOĞLU

Haydut Devlet İfadesi Devamı...

SEN “İNSAN”SIN

حسين الموسى

وجاء رمضان Devamı...

SEN “İNSAN”SIN

Mustafa KASADAR

Ar damarı çatlayanların alçaldıkça alçalmaları Devamı...

SEN “İNSAN”SIN

Tuğba GÜNEY

KAYGI VE TEVEKKÜL Devamı...

SEN “İNSAN”SIN

Dr.Ali İmran BOSTANCIOĞLU

Beşeri Sermayeden Etkin İstifadeye Dair Devamı...

SEN “İNSAN”SIN

Dr. Metanet OĞUZ

İNSAN, ÖZ DEĞERLERİNİ NASIL BELİRLEMELİ? Devamı...

SEN “İNSAN”SIN

Bayram KARA

AMERİKA YAZILARI-3 MASKE-DİN-BİLİM Devamı...

SEN “İNSAN”SIN

Av. Mustafa KARAKAŞ

Anayasa Değişikliği, Yargı Tarafsızlığı Devamı...

SEN “İNSAN”SIN

Dr. Muhammad SAFAR د. محمد صفر

(3) خواطر رمضانية قرآنية Devamı...

SEN “İNSAN”SIN

Arslan ATEŞ

ETE KEMİĞE HAPSOLMAK Devamı...

FOTO GALERİ

Time Alem © 2015 Yasal uyarı : Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.